O której zagra Pearl Jam?

W śląskiej prasie lokalnej pojawiło się kilka nowych detali odnośnie koncertu Pearl Jam w kraju nad Wisłą — począwszy od podania zasad konkursu dla młodych talentów, poprzez wyjaśnienie skąd wziął się pomysł na występ Linkin Park przed Pearl Jam, a skończywszy na wstępnej rozpisce czasowej występów gwiazd 13. czerwca na Stadionie Śląskim.

Po kolei: tak zwany „konkurs dla młodych talentów” to szansa dla zespołów na początku swojej kariery. Do wygrania występ przed kilkudziesięcio-tysięczną publicznością i otworzenie koncertu Pearl Jam. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział? Wystarczy przesłać pojedynczą piosenkę na adres promotora, dołączyć do niej biografię i zdjęcie kapeli. Ze wszystkich zgłoszeń zostanie wybrana dziesiątka, którą oceniać będą internauci. Szczegółowy regulamin i inne detale zostaną wkrótce opublikowane na stronie LiveNation.pl.

Druga sprawa: kontrowersyjny Linkin Park. Promotor zabiegał o organizację koncertu tej grupy w Polsce od ładnych paru lat. Wreszcie zespół zgodził się zagrać ale ich jedyny wolny termin pokrywał się z datą koncertu Pearl Jam w Chorzowie. LiveNation postanowiło zaryzykować i spróbować upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Zespół Linkin Park jest z resztą z takiego rozwiązania bardzo zadowolony. W wywiadzie dla pisma „Teraz Rock” jeden z gitarzystów zespołu, Brad Delson, wyraził radość z możliwości zagrania w Polsce, szczególnie, że będą dzielić scenę z „tak znakomitym zespołem, jak Pearl Jam”.

Na koniec sprawa najistotniejsza — o której godzinie na scenie pojawią się poszczególne gwiazdy. Otóż: na godzinę 18:00 zaplanowany jest występ polskiego supportu, tj. zespołu COMA. Kwadrans po godzinie siódmej zacznie grać Linkin Park. Główna atrakcja wieczoru, czyli rzecz jasna zespół Pearl Jam, ma wejść na scenę o godzinie 21:00.

Tagi: , , , ,

Dodaj odpowiedź