Nowy album w 2008 roku?

Mike McCready w wywiadzie dla Billboard.com zdradził kilka detali z „życia zespołu”.

Przede wszystkim Pearl Jam koncentruje się na nadchodzącej trasie po Europie. Dla McCready’ego tournee to przede wszystkim zabawa — a skoro ludzię wciąż chcą chodzić na koncerty Pearl Jam to on skorzysta z okazji. Przyznaje jednak, że z uwagi na płynące lata i obowiązki rodzinne zespół raczej nie powtórzy wyczynu z lat 2005-2006 (półtora roku w trasie).

Poza tym gitarzysta Pearl Jam zdradza, że obecnie kontakt między nim a pozostałymi członkami grupy odbywa się głównie za pośrednictwem e-maili. Jednakże z dwójką z nich (Stone’m Gossardem i Mattem Cameronem) spotkał się niedawno w studiu nagraniowym – z każdym osobno sprawdził kilka pomysłów i nagrał demówki. Na nagrywanie nowego albumu zespół nie jest jeszcze gotowy: „Kiedy spotkamy się wszyscy razem ustalimy, że nagrywamy płytę”, stwierdza McCready, „Może to być za rok lub za pół roku”.

Ponadto McCready opowiedział jak wyglądało nagrywanie covera „Love Reign O’er Me”. Piosenka pojawia się w filmie „Reign Over Me”. Odtwórca głównej roli w tymże filmie Adam Sadler poprosił Eda Veddera o nagranie tej piosenki osobiście, podczas jednego z zeszłorocznych występów Pearl Jam w Los Angeles. Wokalista Pearl Jam nie był przekonany co do tej ideii ale po konsultacjach z resztą zespołu postanowił podjąć się zadania. McCready jest szczególnie zadowolony właśnie z wokalu w tym nagraniu.

Tagi: , , , ,

Dodaj odpowiedź