Rock Around Barack!

Członkowie zespołu Pearl Jam już od jakiegoś czasu dają wyraz swojego poparcia dla Baracka Obamy – kandydata (na kandydata) na fotel prezydenta USA. Stone Gossard z zespołem Brad zagrali na rzecz Obamy koncert, a Matt Cameron wziął udział w nagraniu specjalnej „pieśni wyborczej”.

Teraz przyszła kolej na rock’n’rollową piosenkę. W tym przedsięwzięciu wziął udział już cały zespół z wyjątkiem Veddera. Muzycy zajęli się przeróbką klasyka Billy’ego Halleya „Rock Around The Clock”, twórczo zmieniając jej tekst. Na wokalu Stone Gossard. Całość można usłyszeć tutaj.

Aktualizacja: Z jakichś powodów piosenka została usunięta z serwera, a informacje o niej zniknęły z oficjalnej strony zespołu.


Gossard tak mówi o pomyśle nagrania „Rock Around Barack”:

„To jest numer, o którym myślałem od pewnego czasu. „Rock Around The Clock” był pierwszym mainstreamowym rock’n’rollowym przebojem, w 1955 roku, i miał duży wpływ na przemianę Amerykańskiej muzyki. W tamtych czasach rock, rhythm’n’blues były grane tylko w czarnych rozgłośniach. Absolutnie nie jestem ekspertem od historii rock’n’rolla, ale to było duże wydarzenie. Rytm muzyki rockowej i jej energia były tak powalające, że tradycyjne bariery rasowe i kulturowe zostały przełamane z dużym hukiem. Oto więc nowa energia i przełamanie kulturowych barier: Barack Around The Clock!”

Pełny skład zespołu, który brał udział w nagraniu:
Bębny: Matt Cameron
Bas: Jeff Ament
Klawisze: Boom Gaspar
Gitara: Mike McCready
Wokal i gitara rytmiczna: Stone Gossard
Chórki: Barrett Jones

Nagrał: Floyd Reitsma w Avast Classic
Zmiksował: Barrett Jones, u siebie w domu.
Całość opłacona przez Stone’a.

Tagi: , , ,

Dodaj odpowiedź