Pearl Jam kontra Ames Bros

Ponad 200 koncertowych plakatów Pearl Jam zostało skatalogowanych w albumie pod tytułem „Pearl Jam vs. Ames Bros”. Wydana przez TenClub książka zawiera dzieła „nadwornych” grafików zespołu: Brada Klausena i Ames Bros.

Przypomnijmy, że Ames Bros to firma zajmująca się grafiką założona przez Jeffa Amenta wespół z bratem: Barrym Amentem. Od początku głównym zajęciem tej swego rodzaju grupy artystycznej było projektowanie pamiątkowych plakatów na potrzeby tras koncertowych Pearl Jam. I tak pozostało do dziś, chociaż w międzyczasie Ames Bros tworzyli także dla innych zespołów (m.in. Radiohead, Muse, Dave Matthews Band).

„Pearl Jam vs. Ames Bros” to ilustrowana historia współpracy między muzykami a grafikami. Poza plakatami (jest ich dwieście dwadzieścia dziewięć) znajdziemy w niej komentarze członków Pearl Jam do osiemdziesięciu plakatów, wywiady z artystami (m.in. z Barrym Amentem i Coby Schultzem z Ames Bros), szczegółowe opisy wybranych dzieł i wiele, wiele innych ciekawych informacji. To wszystko w twardej oprawie, na dwustu sześćdziesięciu dziewięciu stronach.

Ponadto dostępna jest specjalna, limitowana (dwa tysiące sześćset egzemplarzy) wersja albumu, która dodatkowo zawiera: numerowany Certyfikat Autentyczności podpisany przez Barry’ego Amenta, Coby’ego Schultza i Brada Klausena, trzydzieści dwie dodatkowe strony z ponad dwustu piećdziesięcioma szkicami, notatkami i plakatami prosto ze zbiorów artystów, osiem specjalnych „nakładek” pokazujących dokładnie proces druku dwóch wybranych plakatów, trzy eksluzywne grafiki autorstwa Barry’ego Amenta, Coby’ego Schultza i Brada Klausena. Ta wersja albumu różni się też kolorem okładki – jest nie zielona, a pomarańczowa.

Album można zamówić w sklepie zespołu, tj. pod adresem pearljam.com/goods. Uwaga: z powodu dużego formatu i ciężaru książki koszt wysyłki jest większy niż standardowo.

Tagi: , , , , ,

Dodaj odpowiedź