Solowy Vedder – przedsprzedaż, bonusy, informacje

Na oficjalnej stronie Pearl Jam pojawiła się informacja o przedsprzedaży solowego albumu Eddiego Veddera z piosenkami do filmu „Into The Wild”. W ofercie sklepu jest krążek w cenie 14 dolarów oraz zestaw „album+koszulka” za dolarów 19. Przedsprzedaż potrwa do 11. września.

Nie mniej ciekawe są oferty innych sklepów. W iTunes oraz w Starbucks do albumu dołączony będzie bonus w postaci czterech kawałków: „No More”, „Photographs”, „Here’s To The State Of George W.” (wersja koncertowa), „No More” (wersja koncertowa).

Dowiedzieliśmy się też o paru detalach dotyczących płyty. Jeśli ktoś nie chce sobie psuć niespodzienki lepiej niech nie czyta daleszej części newsa.

  • Muzyka zarejestrowana na albumie trwa niewiele ponad pół godziny. Jeden z kawałków („End Of The Road”) jest instrumentalny, w innym („Rise”) usłyszymy Veddera grającego na banjo.
  • Dziewięć piosenek zostało napisanych przez frontmana Pearl  Jam. „Hard Sun” to cover utworu Gordona Petersona (szczegóły tutaj) , natomiast kawałek „Society” to dzieło Jerry’ego Hannana. Ten pochodzący z San Francisco muzyk pomógł w nagraniu piosenki swojego autorstwa akompaniując Vedderowi na gitarze.
  • Autorem jednego ze zdjęć we wkładce do płyty jest Anton Corbijn – bardzo znany fotograf. To zresztą nie nowa fotka. Można ją zobaczyć tutaj. Oprawa płyty została zaprojektowana przez Brada Klausena według pomysłu (i z udziałem) Veddera. Muzyk jest także współproducentem płyty, do pary z Adamem Kasperem. Kasper współpracował z Pearl Jam już przy „Vitalogy” (jako inżynier dźwięku), potem wyprodukował albumy „Riot Act” oraz „Pearl Jam”. Przy „Into The Wild” jego rolą była nie tylko produkcja – odpowiadał także za miksowanie nagranych piosenek (znów do spółki z Vedderem) i za proces nagrywania. Nagrań dokonano w Seattle, w Studio X – miejscu gdzie zrodziło się większość dokonań Pearl Jam.
  • Album jest dedykowany Jill i Olivii (odpowiednio: partnerka życiowa Veddera i ich córka) oraz poświęcony pamięci Chrisa McCandlessa. Film „Into The Wild” opowiada historię właśnie tego człowieka. Vedder dziękuje rodzinie McCandlessów, Emile’owi Hirschowi (aktor, który wciela się w postać Chrisa), Jonowi Krakauerowi (autor książki „Into The Wild”), Brianowi Diekerowi oraz Seanowi Pennowi (reżyser filmu).

Tagi: , , ,

Dodaj odpowiedź