Transmisje na żywo koncertów w Portugalii i Hiszpanii

Odbywający się dziś w Lizbonie festiwal Alive jest transmitowany na żywo przez portugalską telewizję Sic Radical. Teoretycznie można ją oglądać za pośrednictwem strony internetowej znajdującej się pod tym adresem: videos.sapo.pt/CcWlK9eyZwVd6bEJWtZP. Niestety jak dotąd nie udało nam się tego dokonać.

Lepsze rezulaty daje ponoć program Sopcast. Po ściągnięciu, zainstalowaniu i uruchmieniu wystarczy wejść z niego pod ten adres: sop://broker.sopcast.com:3912/22387. Miejmy nadzieję, że nie przerwą transmisji w kluczowym momencie. Rozpoczęcie koncertu Pearl Jam planowane jest na okolice pierwszej nocy, więc jest jeszcze sporo czasu na przygotowanie komputera oraz zakup piwa i chipsów. Przed pejotami wystąpi zespół Linkin Park – dobra okazja na zaprawienie się przed Chorzowem.

Inna ewentualność to transmisja radiowa, nie wiemy, czy takowa będzie ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że tak i będzie tego można posłuchać w internecie na stronie bestrock.clix.pt. Póki co transmisji nie ma, ale wielokrotnie dało się usłyszeć słowo „festiwal”. Na stronie również jest sporo na jego temat, więc niewątpliwie coś jest na rzeczy.

Drogą radiową będzie również transmitowany jutrzejszy koncert w Madrycie – sprawą zajmuje się program trzeci hiszpańskiego radia – można go słuchać za pośrednictwem internetu pod tym adresem: www.rtve.es/rne/RNE_Envivo/.

Tagi: , , , ,

Dodaj odpowiedź