2006-11-19 Entertainment Centre, Newcastle, Australia

Zespół Pearl Jam zagrał dziś koncert w Newcastle w Australii. Występ pod wieloma względami był szczególny. Wystarczy z resztą spojrzeć na listę zagranych utworów.

Support: Kings Of Leon
Set: „Alive”, „Life Wasted”, „Severed Hand”, „Save You”, „Insignificance”, „Unemployable”, „Brain Of J”, „Red Mosquito”, „Given To Fly”, „Last Exit”, „Hail Hail”, „Elderly Woman In The Small Town”, „Better Man”, „Daughter”/”War” (Edwin Starr), „Whipping”, „Leatherman”, „Down”, „Do The Evolution”, „Undone”, „Rearviewmirror”
Bis: „Thumbing My Way”, „Masters Of War” (Bob Dylan), „Footsteps”, „Crown Of Thorns” (Mother Love Bone), „Alone”, „Even Flow”
Bis 2: „Corduroy”, „Fuckin’ Up” (Neil Young), „Rockin’ In The Free World” (Neil Young), „Yellow Ledbetter”

Według doniesień z koncertu w trakcie głównego setu zespół ustalał setlistę na bierząco, podobnie jak miało to miejsce w czasie drugiego koncertu w Katowicach w 2000 roku. Podobnie jak wtedy tak i teraz koncert miał nieco bardziej kameralny charakter gdyż Newcastle Entertainment Centre, gdzie odbył się występ, mieści zaledwie pięć tysięcy widzów. Nie bez znaczenia jest pewnie również fakt, że do koncertu Pearl Jam w tym mieście doszło w dużej mierze dzięki determinacji fanów, którzy zoorganizowali petycję i potrafili zaangażować w tą sprawę lokalne media, czy też np. Marka Richardsa (pochodzącego z Newcastle czterokrotnego mistrza świata w surfingu, który z resztą jest znajomym Eda Veddera). Niektórzy twierdzą, że część setlisty jest jego autorstwa, ale w tej chwili nie mamy żadnej pewności, że to prawda.
Więcej informacji na temat petycji znajdziecie na naszej ulubionej stronie TwoFeetThick.com.

Tagi: , , ,

Dodaj odpowiedź