Pearl Jam oczami Lance’a Mercera

TenClub ogłosił wydanie nowego albumu z fotografiami zespołu. Książka jest zatytułowana „5×1 Pearl Jam Through the Eye of Lance Mercer” — jak wskazuje tytuł autorem zdjęć jest Lance Mercer. Postać ta znana jest fanom ponieważ przez dłuższy okres czasu Mercer był „nadwornym” fotografem Pearl Jam: jego prace pojawiały się w wielu publikacjach dotyczących zespołu, na opakowaniach płyt czy wreszcie w osobnym albumie „Place/Date” (w tamtej książce znalazły się też zdjęcia autorstwa Charlesa Petersona). „Poza-pearl-jamowe” portfolio Mercera też jest bardzo bogate — są w nim fotografie m.in. Soundgarden, Indigo Girls czy The Presidents of the United States of America.

Sama idea wydania nowego zbioru zdjęć narodziła się podczas rozmowy z Jeffem Amentem — panowie rozmawiali o setkach fotografii Pearl Jam, które Mercer zrobił w ciągu kilku lat wspólnej pracy (na początku lat dziewięćdziesiątych), a które ostatecznie trafiły do szuflady. W końcu postanowili, że warto będzie najlepsze z tych zdjęć wygrzebać, odkurzyć i udostępnić fanom. W ten sposób ponad 180 niepublikowanych wcześniej fotek ujrzało światło dzienne — na kilkudziesięciu stronach, w twardej oprawie, w ograniczonym nakładzie, w cenie 40 dolarów. Co istotne nie są to pozowane zdjęcia „promocyjne”, czy też zdjęcia „koncertowe” — przedstawiają zespół od kuchni, w rozmaitych sytuacjach i miejscach.

Dodatkowy atut książki to kometarze znanych person związanych w jakiś sposób z Pearl Jam. Są wśród nich m.in. Ben Harper, Bruce Springsteen, Tim Robbins, Michael Stipe i Pete Townshend.

Kilka stron „5×1 Pearl Jam Through the Eye of Lance Mercer” można zobaczyć tutaj. Książkę można nabyć w sklepie na oficjalnej stronie zespołu.

Tagi: , ,

Dodaj odpowiedź