Vedder i The Strokes razem

Z lekkim opóźnieniem informujemy o premierze najnowszego singla grupy The Strokes. Płyta ukazała się 26 dnia września w USA, a to co interesuje nas w niej najbardziej to tzw. „b-side”. Tu jest nim cover piosenki Marvina Gaye’a pod tytułem „Mercy, Mercy Me”. Sam zespół reprezentowany jest tu w dość okrojonym składzie, bo jedynie przez perkusistę Fabrizio Morettiego i wokalistę Juliana Casablancasa. Wspomagają ich za to znamieniti goście: gitarzysta i wokalista zespołu Queens Of The Stone Age Josh Homme (tym razem ogranicza się do grania na gitarze) oraz nasz znajomy z Pearl Jam Ed Vedder.

Nagrania dokonano już dobrych kilka miesięcy temu, bo pierwsze informacje o nim ujrzały światło dzienne już 9 dnia czerwca, a zaraz potem pojawiły się pierwsze (niezbyt pochlebne) recenzje.

Dodajmy jeszcze, że to nie pierwszy raz, kiedy Ed wspomaga tę nowojorską grupę — 4. maja tego roku na imprezie z okazji wydania tysięcznego numeru magazynu „Rolling Stone” Vedder dołączył do The Strokes, by zaśpiewać w ich własnym utworze „Juicebox”.

Tagi: , , , , ,

Dodaj odpowiedź